Nemovitá kulturní památka - renesanční zámek s relikty středověké tvrze.

OFICIÁLNÍ STRÁNKY

Archiv akcí

   V neděli 16.8. 2009 se v Netíně konala pouť k Panně Marii Nanebevzaté. Také tentokrát šli poutnící ze Stránecké Zhoře, letos byla zatím nejvyšší účast - 15 lidí. V Kochánově se k nám připojili i poutníci ze Svařenova a na začátku obce Netín jsme se přidali k proudu pěších poutníků z Velkého Meziříčí, vedených otcem děkanem P. ThDr. Łukaszem Szendzielorzem. Na následujících fotografiích si můžete přiblížit atmosféru poutě.
P1010089.JPG
 Dne 23.5. 2009 se na zámku Blatná uskutečnilo výroční zasedání AMHZ. Navštívili jsme i nedaleký zámek Lnáře.
1.JPG
Zámek Stránecká Zhoř se účastnil soutěžní ankety Zlatá jeřabina 2008. Získal celkem 61 hlasů. Výsledky ankety najdete zde: http://extranet.kr-vysocina.cz/zlata-jerabina/

Svatováclavské slavnosti

V sobotu 27.9.2008 se konaly již tradiční oslavy svátku Sv. Václava. Tato akce byla zahájena mší svatou v místní kapli, slouženou otcem děkanem P.Łukaszem Szendzielorzem. Následně se oslavy přesunuly na zámek – sídlo Řádu Rytířů Kristových, který, tak jako každý rok, umožnil setkání na nádvoří zámku. Rádi bychom touto cestou poděkovali všem, kteří se na zdárném průběhu akce podíleli. Atmosféru této oslavy si můžete přiblížit na následujících fotografiích.

P1010302.JPG
Setkání AMHZ

V neděli dne 16.6. 2008 se konala 7. valná hromada Asociace majitelů hradů a zámků. Tentokrát jsme na pozvání hraběte Colloredo-Mannsfeld navštívili zámek Dobříš. Na programu byla volba nového předsednictva této organizace na další volební období. Po slavnostním obědě byla  beseda s generálním ředitelem NPÚ Pavlem Jeriem. V odpoledním programu byla též návštěva zámku Hluboš, známého z natáčení seriálu Pojišťovna štěstí a zámku Tochovice s překrásným parkem. Setkání bylo velmi přínosné a podnětné pro další práci.

4.JPG
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one